Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Koszty ogrzewania domu gazem

Koszty ogrzewania to kwoty, które zawsze warto brać pod uwagę już na etapie planowania wyboru systemu ogrzewania. Ogrzewanie gazowe to bardzo popularna forma zyskania ciepła. Koszty ogrzewania domu gazem zależą od wielu czynników.

Koszty ogrzewania gazem

koszt ogrzewania domu gazem

Koszty ogrzewania gazowego zależą od cen gazu, ale to nie jedyny czynnik mający wpływ na użytkowanie tego typu urządzeń.

Koszty ogrzewania domu gazem płynnym zależą od wybranego rodzaju kotła. Najtańsze w eksploatacji kotły mają najdroższe ceny zakupu. Najtańszym w użytkowaniu jest kocioł pulsacyjny. Nawet 40% mniej niż za używanie tradycyjnego kotła, zapłaci się za jego użytkowanie.

Innym rodzajem kotła jest kocioł kondensacyjny, który wykorzystuje do produkcji ciepła spaliny, co pozwala na oszczędności. Jego użytkowanie może sięgać nawet 20% oszczędności w porównaniu z tradycyjnym kotłem. Kotły tradycyjne mogą mieć zamkniętą lub otwartą komorę spalania. Wymagają szczelnej kotłowni i ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Kocioł z otwartą komorą spalania pobiera powietrze z zewnątrz, wymaga więc większego pomieszczenia.

Obliczając koszty ogrzewania domu gazem ziemnym trzeba także wziąć pod uwagę wszelkie opłaty jakie się z tym wiążą, a więc nie tylko comiesięczne rachunki, lecz też koszty przyłącza, zabezpieczeń i konserwacji.

Inne czynniki wpływające na koszty

Na koszt ogrzewania wpływa zawsze wiele czynników, są nimi pogoda i własne potrzeby mieszkańców, którzy indywidualnie ustawiają wysokość temperatury, jaka im odpowiada. Również sami decydują w jakich porach dnia będzie ona wyższa, a w jakich w ogóle ogrzewanie może zostać wyłączone. Ważnym czynnikiem jest także stan budynku, jego ocieplenie, rodzaj okien, a w końcu także zwyczaje domowników.

Zatem ile kosztuje ogrzewanie gazowe domu? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Warto skorzystać z kalkulatorów dostępnych w Internecie i samemu obliczyć prawdopodobne koszty według indywidualnych danych. Powszechnie uważa się, że ogrzewanie gazowe należy do tańszych i jednocześnie komfortowych rozwiązań.

Świetnym rozwiązaniem jest połączenie ogrzewania gazowego i podłogówki. Dzięki możliwości automatycznego sterowania ogrzewanie podłogowe pozwala na spore oszczędności. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową wycenę i fachowe doradztwo.

Zobacz również: piec elektryczny do podłogówki, systemy grzewcze.