Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki

Rodzaj ogrzewania ma ogromny wpływ na komfort oraz opłaty, wynikające z ogrzania pomieszczeń. Wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj ogrzewania wybrać do mieszkania czy domu, oraz które jest najbardziej ekonomiczne. Myślisz nad instalacją ogrzewania podłogowego lub grzejników? Sprawdź, które rozwiązanie jest najlepsze.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Który rodzaj ogrzewania jest najlepszy?

systemy ogrzewania podłogowego sanderNiezależnie od tego, czy zdecydujemy się na grzejniki czy też ogrzewanie podłogowe, oba te rodzaje ogrzewania działają na podobnej zasadzie. W środku grzejnika, tak samo jak i rurach, które montuje się w podłodze, znajduje się woda, która po podgrzaniu, ociepla pomieszczenie. W przypadku grzejnika, temperatura jest zdecydowanie większ, ale i nie rozprowadza się po całej powierzchni pokoju. Zwiększa rozpszeczenianie się kurzu oraz alergenów, a przy tym jest najmniej ekonomicznym rozwiązaniem.

Ogrzewanie podłogowe rozprowadza  ciepło po całej powierzchni podłogi. Pozwala utrzymać stałą temperaturę w całym pomieszczenieniu, jest nieco droższym rodzajem podczas instalacji, jednak inwestycja ta szybko się zwróci, gdyż rachunki są mniejsze o około 20% niż w przypadku grzejników. Można montować je pod każdy rodzaj podłogi, a co najważniejsze, jest ukryte, dlatego ułatwia dowolną aranżację wnętrz.

Gdzie sprawdzi się ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe nadaje doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem można zainstalować je w mieszkaniu jak i domu niezależnie od rodzaju pozyskiwanego ciepła.

Jedną z wad, jaką niesie za sobą instalacja ogrzewania jest wysoki koszt jego wykonania, oraz dłuższe nagrzewanie się powietrza. W celu utrzymania stałej temperatury, oraz ograniczenia kosztów związanych z ogrzewaniem, nie należy wyłączać, a ograniczyć temperaturę wody, gdyż ponowne zagrzanie zurzywa bardzo dużo energii.

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Jest funkcjonalne, estetyczne i pozwala zaoszczędzić pieniądze, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Warto wybrać je do swojego domu lub mieszkania.