Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie

Ogrzewanie podłogowe to wygodne, komfortowe i estetyczne rozwiązanie grzewcze, ma jednak kilka wad, które sprawiają, że nie wszędzie sprawdzi się jako niezawodna instalacja grzewcza. Najlepsze parametry i największe korzyści zapewnia ogrzewanie podłogowe w nowych budynkach mieszkalnych, gdzie już na etapie planów można bez większych problemów wdrożyć rozwiązania przygotowane bezpośrednio pod podłogówkę. Chodzi tu nie tylko o dobór odpowiedniego źródła ciepła, ale także o przygotowanie podłoża i uwzględnienie w planach domu kilku centymetrów z wysokości pomieszczenia, jakie zabierze podłogówka.

Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie

Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie w starym budownictwie ma największy sens w momencie gdy wymiana dotyczy całej instalacji grzewczej. Jeśli planujemy wprowadzenie ogrzewania podłogowego jako fragmentu mającego współpracować ze starym centralnym ogrzewaniem powinniśmy dobrze to przemyśleć i skorzystać z pomocy specjalistów. Źle połączone systemy grzewcze, w dodatku tak różne od siebie jak podłogówka i tradycyjne centralne ogrzewanie to potencjalne kłopoty w przyszłości. Zwiększa się znacznie ryzyko awarii, tak w samym centralnym ogrzewaniu jak i w podłogówce, ale także ani jeden, ani drugi system nie będzie mógł pracować w pełni efektywnie. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zdecydowanie się na jeden lub drugi system.

montaz-podlogowki-przy-remoncie

Montaż podłogówki

Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie to bardziej skomplikowane przedsięwzięcie niż montaż analogicznej instalacji w nowym domu, jednakże jest ono jak najbardziej wykonalne. Należy liczyć się z pewnymi utrudnieniami, ale remonty w już użytkowanych budynkach z zasady sprawiają więcej problemów. Nie jest to jednak podstawa do rezygnacji z pomysłu założenia podłogówki. Ogrzewanie podłogowe w starszym budynku może jak najbardziej prawidłowo funkcjonować i przynosić korzyści, warunkiem jest tylko i wyłącznie odpowiedni projekt i fachowe wykonanie.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego? Napisz do nas po darmową wycenę!

Ogrzewanie podłogowe w starym domu

Myślisz, że ogrzewanie podłogowe w starym domu nie jest możliwe? Mylisz się! Podłogówka wcale nie jest zarezerwowana tylko dla domów stawianych w nowym budownictwie. To także świetne narzędzie do unowocześnienia ogrzewania w starym domu. Jeżeli jesteś właśnie przed remontem, warto się tym zainteresować. Instalacja podłogowa może oznaczać dla ciebie spore oszczędności w skali roku.

ogrzewanie podłogowe w starym domuMontaż ogrzewania podłogowego w starym domu

Decydując się na ogrzewanie podłogowe w starym domu, musisz upewnić się, że strop wytrzyma takie dodatkowe obciążenie. W przypadku instalacji wodnej, jest to naprawdę spora waga. Być może będzie on wymagał gruntownej przebudowy lub wprowadzenia wzmocnienia. Jeśli to okaże się niemożliwe lub przekraczające twój budżet – pozostaje jeszcze instalacja elektryczna. Jest ona znacznie lżejsza i bezproblemowa w instalacji.

Musisz też wziąć pod uwagę wysokości pomieszczeń. Mokra podłogówka znacznie podnosi poziom podłogi. Jeżeli sufit i tak jest już dość nisko, może okazać się to problematyczne. Elektryczne ogrzewanie podłogowe w starym domu nie powoduje takich problemów. Maty lub folie grzewcze są cieniutkie i można położyć je praktycznie pod każdą podłogą. Ich jedyną wadą jest nieco większy koszt niż w przypadku instalacji wodnej.

Podłogówka w starym domu – wycena

Ogrzewanie podłogowe w starym domu ma sens tylko wtedy, gdy budynek ma dobrą izolację. Co prawda, w tych czasach rzadko zdarzają się szczególnie mroźne zimy. Jednak bez odpowiedniego ocieplenia, podłogówka okaże się mało efektywna, a więc też bardzo kosztowna. Jeśli spełnisz wszystkie powyższe warunki, ogrzewanie podłogowe w starym domu będzie jak najbardziej możliwe. Nie czekaj dłużej – zainwestuj w podłogówkę. Polepszysz w ten sposób komfort życia wszystkich mieszkańców swojego domu – i zredukujesz koszty ogrzewania. Napisz do nas i otrzymaj darmową wycenę!

Ogrzewanie podłogowe w nowym domu

Ogrzewanie podłogowe w nowym domu to atrakcyjna opcja grzewcza, na którą decyduje się coraz więcej Polaków. Wiąże się to z licznymi korzyściami. Jest to przede wszystkim ogromny komfort użytkowania, jak i niższy koszt eksploatacji niż w przypadku grzejników. Co prawda montaż jest bardziej skomplikowany i kosztowniejszy, ale plusy często przeważają minusy. Luksus ciepłej podłogi i komfortowego rozłożenia temperatury powietrza nie może równać się z niczym innym. Niektórzy decydują się na takie rozwiązanie ze względów zdrowotnych – łagodniejsza cyrkulacja powietrza sprawia, że mniej kurzu unosi się w powietrzu, co jest korzystne dla alergików.

ogrzewanie podłogowe w nowym domuPodłogówka w nowym domu

Ogrzewanie podłogowe w nowym domu można wykonać na dwa sposoby. Aktualnie dostępna jest technologia sucha i mokra. Ta pierwsza używa energii elektrycznej do stosunkowo szybkiego i równomiernego ogrzania podłogi. Druga wykorzystuje ciepło nagrzanej wody. Jak możesz się domyślić, wodne ogrzewanie podłogowe w nowym domu wymaga więcej pracy przy rozplanowaniu i montażu rur. Z kolei elektryczna podłogówka wymaga zakupu droższej technologii; także jej koszt eksploatacji może być większy.

Jeśli decydujesz się na ogrzewanie podłogowe w nowym domu, warto zrobić je w całym budynku. Układ mieszany z podłogówką i grzejnikami jest możliwy, lecz jest bardziej skomplikowany i konsekwentnie droższy. Może więc okazać się, że jeszcze na etapie projektu lub budowy będziesz musiał dokonać pewnych zmian w konstrukcji podłóg. Strop musi być na tyle wytrzymały, żeby bez problemu unieść dodatkowe obciążenie podłogówki. Jest to szczególnie istotne w przypadku ciężkiego ogrzewania wodnego. Mimo to, ogrzewanie podłogowe w nowym domu może okazać się świetną decyzją – komfortową i ekonomiczną.

Szukasz ogrzewania podłogowego? Napisz do nas po darmową wycenę!

Ogrzewanie podłogowe w całym domu

Ogrzewanie podłogowe ma bardzo dużo zalet. W niektórych sytuacjach może też jednak powodować pewne trudności. Czy warto instalować ogrzewanie podłogowe w całym domu? Ta opcja wcale nie jest zarezerwowana dla domów jednorodzinnych. Sprawdzi się równie dobrze w mieszkaniach w bloku oraz kamienicy. Prywatny dom niesie ze sobą jednak większe pole do popisu i lepsze możliwości.

ogrzewanie podłogowe sandersystemPodłogówka w całym domu

Inwestycja w ogrzewanie podłogowe w całym domu może być bardzo opłacalna. Jeśli w swoim domu masz zamontowane kolektory lub panele słoneczne, podłogówka jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Zarówno elektryczna, jak i wodna wymaga mało energii. Wystarczy, że podłoga będzie nagrzana do około 30-50 stopni. Przy kolektorach i wodnej instalacji grzewczej, jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne.

Ogrzewanie podłogowe w całym domu budzi wątpliwości, jeśli chodzi o wyższe piętra. Wiele osób decyduje się na instalację podłogówki tylko na parterze. Jest to jedna, ale nie jedyna opcja. Na wyższych piętrach, lepiej może się sprawdzić elektryczne ogrzewanie. Nie oznacza to jednak, że musisz godzić się na nieestetyczne grzejniki. Suche, elektryczne ogrzewanie podłogowe w całym domu jest możliwe, a w dodatku bezawaryjne i całkowicie bezproblemowe.

Podłoga na ogrzewanie podłogowe

Na ogrzewanie podłogowe możesz kłaść dowolne pokrycie podłogi. Nie muszą to być tylko płytki. Ogrzewanie podłogowe w całym domu będzie funkcjonować równie dobrze w połączeniu z drewnem lub panelami. Najważniejsza jest przy tym odpowiednia wylewka i siła nośna podłogi. Jeśli to jest zapewnione, podłogówka może sprawnie działać w każdym pomieszczeniu. Zalety, jakie płyną z takiego rozwiązania są ogromne. To nie tylko ciepłe stopy, ale też lepsza cyrkulacja powietrza i bardziej komfortowe rozłożenie temperatury.

Fotowoltaika Katowice

Co to jest fotowoltaika? Najprościej rzecz ujmując, jest to dziedzina nauki i przemysłu, która zajmuje się pozyskiwaniem energii słonecznej ze światła słonecznego. Na całym świecie cały czas trwają badania na ten temat i wciąż powstają nowe technologie, które umożliwiają sprawniej dokonywać tego procesu.

ogrzewanie podłogowe sandersystemJak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika odbywa się na podstawie dość prostych procesów. Promieniowanie słoneczne konwertowane jest na prąd stały. Energia wytworzona przez elektrony w ogniwach trafia następnie do falownika (inwertera), który przekształca ją w prąd zmienny. W takiej postaci, może on już zasilić cały budynek. Ewentualne nadwyżki wytworzonej energii trafiają do sieci, skąd mogą być później ponownie odebrane.

Fotowoltaika jest najbardziej wydajnym źródłem energii odnawialnej. Promieniowanie słoneczne jest dostępne na całej Ziemi, praktycznie w nieograniczonych ilościach. Panele fotowoltaiczne nie są zależne od temperatury, pory roku, wiatru ani żadnych innych czynników. Oczywiście, ich produktywność jest znacznie mniejsza, gdy nie świeci na nie bezpośrednio słońce. Jednak i temu można zaradzić kupując odpowiednio wydajny rodzaj.

Montaż fotowoltaiki

Moc paneli słonecznych zależna jest od kilku różnych czynników. Przede wszystkim od powierzchni, jaką mają zajmować. Najczęściej montuje się je na dachu, gdzie pada najwięcej bezpośredniego słońca. Jeżeli masz zamiar zamontować je na ziemi, zwróć uwagę, czy nie jest to miejsce zbyt zacienione. Z kolei instalując panele na dachu – upewnij się, że jest on odpowiednio nachylony i najlepiej zwrócony na południe.

Opłacalność paneli fotowoltaicznych

Czy fotowoltaika się opłaca? Panele słoneczne oraz ich montaż są dość drogą inwestycją. Jest to jednak koszt, który szybko się zwraca. W zamian masz dostęp do praktycznie bezpłatnej i nieograniczonej, ekologicznej energii elektrycznej. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Program Czyste Powietrze

Co ma na celu program Czyste Powietrze i kto może z niego skorzystać? Ta inicjatywa obejmuje swoim działaniem teren całej Polski. Powstała, aby maksymalnie ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Wolnostojące domy rodzinne wykorzystujące przestarzałe źródła ciepła i słabej jakości paliwo są ogromnym zagrożeniem dla środowiska i powietrza, którym oddychasz Ty i Twoje dzieci. Mając to na uwadze, program Czyste Powietrze dofinansowuje wymianę starych i źle działających systemów ogrzewania.

Na co można otrzymać dotację?

Zgłaszając się do tej inicjatywy, zdobywasz niepowtarzalną szansę na poprawę efektywności energetycznej swojego domu, a nawet montaż odnawialnych źródeł energii. Dzięki programowi Czyste Powietrze, możesz po obniżonej cenie kupić i zainstalować panele fotowoltaiczne, które dostarczą Ci czystą i prawie bezpłatną energię elektryczną.

ogrzewanie podłogowe czyste powietrze

 

Pieniądze z tej dotacji może dostać praktycznie każdy. Musisz być tylko właścicielem lub współwłaścicielem jednorodzinnego domu mieszkalnego. Dofinansowanie dostaną też posiadacze lokali mieszkalnych w budynkach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program Czyste Powietrze podzielony jest na dwie części – podstawowy i podwyższony poziom dofinansowania. Bez względu na to, na który próg się zakwalifikujesz, możesz dostać maksymalnie do 50% wydanych przez Ciebie kwalifikowanych kosztów. Kwota ta nie może jednak przekroczyć 5000 zł.

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze organizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski o dotację należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który swoim zakresem działań obejmuje województwo, w którym znajduje się budynek kwalifikujący się do modernizacji.

Gniazdko elektryczne do pomiaru prądu

Gniazdko elektryczne do pomiaru prądu to sztandarowy i jednocześnie podstawowy element technologii jutra, jaką jest system smart home. Jeszcze do niedawna uznawany był on za coś drogiego i elitarnego, dostępnego tylko dla wybranych. Obecnie jest w zasięgu większości z nas. Wszechstronne korzyści jakie uzyskujemy dzięki systemowi smart home są w stanie wyrównać nawet wysoką cenę zakupu instalacji.

gniazdko elektryczne do pomiaru prądu

Gniazdko elektryczne do pomiaru prądu

Gniazdko elektryczne do pomiaru prądu firmy Vastra daje swoim użytkownikom pełna swobodę oraz kontrolę poboru energii elektrycznej. Kupując gniazdko elektryczne do pomiaru prądu otrzymujemy w swoje ręce narzędzie pozwalające zarówno na bieżące monitorowanie zużycia energii elektrycznej, kosztów jakie to nakłada oraz czasu w jakim działa określone urządzenie. Jednocześnie każdy użytkownik wraz z aplikacją, pozwalającą na zarządzanie gniazdkiem dostaje możliwość przeglądania historii zużycia prądu oraz pełnych statystyk. Kontrola zużywanego prądu oraz jego koszty, są o tyle ważne, iż pozwalają użytkownikowi przewidzieć jak będą się kształtować najbliższe wydatki.

Kolejnym udogodnieniem jakie otrzymujemy wraz z gniazdkiem elektrycznym do pomiaru prądu jest możliwość tworzenia harmonogramów jego wykorzystania. Planowanie okresów w których będzie wykorzystywane urządzenie podpięte do gniazdka elektrycznego wpływa na znaczne ograniczenia marnowania energii elektrycznej, co w efekcie przekłada się na wysokość rachunków.

Oferta firmy Vastra

W ofercie firmy Vastra można znaleźć zarówno gniazdka pojedyncze, pozwalające na podpięcie jednego urządzenia, jak i listwy elektryczne, które mogą zarządzać kilkoma urządzeniami jednocześnie. Przy pomocy aplikacji można bez problemu rozdzielać zarządzania poszczególnymi urządzeniami, a odcięcie prądu może dotyczyć np. tylko jednego z nich. Podobnie jest z planowaniem harmonogramów pracy, które mogą być zupełnie odrębne dla każdego urządzenia podłączonego do tej samej listwy.

Poza wymienionymi już aspektami oszczędnościowymi i komfortowymi, użytkownicy uzyskują także bardzo estetyczne i pasujące do każdego wnętrza gniazdka elektryczne. Inwestor nie musi obawiać się, iż korzystając z systemu smart home wprowadzi do pomieszczeń niepasujące, czy wręcz brzydkie elementy.

System smart home

Czy system smart home jest technologią przyszłości czy czymś co już dziś wkracza w nasze życie i bez czego za kilka lat nie będziemy mogli wyobrazić sobie prowadzenia domu? Niektórzy przewidują, że w całkiem niedługiej przyszłości większość nowo powstających domów będzie wyposażonych w przynajmniej kilka nowoczesnych systemów smart home.

W Polsce rynek systemów smart home jest jeszcze raczkujący, chociaż rozwija się całkiem obiecująco. Jednocześnie w Stanach Zjednoczonych jest on już mocno rozwinięty i biorąc pod uwagę tamtejsze rozwiązania i szybkość ekspansji już opracowanych technologii, Polska będzie szybko doganiać rynek zagraniczny.

System smart home

Systemy smart home to zespoły inteligentnych i mogących komunikować się ze sobą urządzeń podłączonych do wspólnej sieci. Dzięki funkcjonowaniu w obrębie jednego zespołu poszczególne czujniki i sterowniki są w stanie zarządzać większością funkcji domowych. Dzięki dostępowi do Internetu oraz aplikacjom mobilnym na telefon komunikacja z większością urządzeń jest w pełni możliwa ze smartfona czy komputera. Dzięki takiej sytuacji uzyskujemy dostęp do własnego domu i wszystkich jego najważniejszych funkcji i parametrów z każdego, dowolnego miejsca na ziemi. Jedynym ograniczeniem jest dostęp do wi fi.

system smart home

system smart home

Sieć internetowa umożliwia nie tylko zdalne sterowanie urządzeniami podłączonymi do sieci smart home ale także bieżące przeglądanie funkcjonowania poszczególnych urządzeń, a także sprawdzanie okresowych zestawień i poboru np. prądu.

Najpopularniejszym podziałem jaki do tej pory funkcjonuje w systemach smart home jest ten dzielący poszczególne urządzenia na bezprzewodowe, przewodowe oraz mieszane. Systemy i urządzenia przewodowe są tańsze w zakupie ale jednocześnie wymagają sporego okablowania, a to z kolei generuje potrzebne miejsce oraz sprawia dość duże kłopoty, zwłaszcza jeśli chcemy je dopasować do już istniejącego budynku. W przypadku tworzenia systemu smart home etapowo lub instalowania go w budynku podczas remontu, dużo lepszym rozwiązaniem będą urządzenia bezprzewodowe. Dzięki nowoczesnym, bezprzewodowym systemom smart home inteligenta może stać się każda, dowolna przestrzeń, bez znaczenia jest także dostęp do zasilania z sieci. Równie dobrze możemy w takim przypadku montować czujniki i kamery wchodzące w skald systemów smart home wewnątrz budynków oraz na zewnątrz, a także w ogrodzie.

Cena podłogówki Katowice

Ogrzewanie podłogowe stanowi obecnie jedną z droższych, ale i jednocześnie popularniejszych form na stworzenie instalacji podłogowej w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Cena podłogówki jest uzależniona od wielu czynników ale do głównych należy przede wszystkim typ ogrzewania podłogowego na który zdecyduje się inwestor. Dużo droższe, zarówno w zakupie, jak i późniejszej eksploatacji są systemy podłogowe elektryczne. Tańszą opcję stanowi podłogówka wodna, jednakże oba rozwiązania płaszczyznowe są kosztowniejsze niż montaż tradycyjnego centralnego ogrzewania.

Zalety podłogówki

Koszt podłogówki jest wysoki, ale mimo tego wielu inwestorów chętnie decyduje się na ten typ ogrzewania. Wpływ na taką sytuacje mają wszechstronne korzyści, jakich uzyskanie umożliwia zamontowanie ogrzewania podłogowego. Cena ogrzewania podłogowego, mimo że wysoka, jednocześnie jest niwelowana przez możliwość zapewnienia znaczącej ulgi osobom cierpiącym na alergie, poprzez ograniczenie zjawiska konwekcji ciepła oraz astmatykom, poprzez utrzymywanie stałego poziomu naturalnej wilgotności.

cena podłogówki katowice

cena podłogówki katowice

Dla wielu osób koszty zakupu i montażu podłogówki znacznie wynagradza także wysoki komfort cieplny, zbliżony bardzo mocno do naturalnego odczuwania i rozkładu temperatury ciała człowieka. Nie bez znaczenia pozostają także możliwości podłogówki w likwidowania siedlisk bakterii, pleśni, grzybów czy drobnoustrojów, jakie pojawiają się w wilgotnych i trudno dostępnych miejscach w domu.

Koszt ogrzewania podłogowego może być ponadto systematycznie odrabiany. Koszty eksploatacji podłogówki są niskie, głównie z uwagi na niższe temperatury pracy czynnika grzewczego, ale i bardzo dużą powierzchnię grzewczą. Sprawia to, iż początkowa cena podłogówki może być obniżona o późniejsze możliwości osiągnięcia całkiem sporej stopy zwrotu.

Cena podłogówki Katowice

Jeśli zastanawiasz się ile wyniesie koszt instalacji ogrzewania podłogowego w Twoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę!

Montaż ogrzewania podłogowego Katowice

Montaż ogrzewania podłogowego coraz szerzej i częściej jest polecany jako idealny do samodzielnego wykonania. To, jak zamontować podłogówkę staje się głównym elementem większości internetowych poradników, które zaręczają inwestora, że znalazły idealny sposób na ograniczenie kosztów związanych z montażem, przecież jednego z ekonomiczniejszych, współczesnych systemów grzewczych. Czy jednak problem komu zlecić montaż podłogówki jest tak prosty do rozwiązania w rzeczywistości?

Instalacja podłogówki

Instalacja podłogowa jest jednym z ekonomiczniejszych rozwiązań grzewczych, jeśli bierzemy pod uwagę późniejszą eksploatację systemu. Na wstępie jednak, przy zakupie i montażu niezbędnych części, podłogówka jest bardzo kosztowna. Wielu inwestorów szukając możliwości cięcia kosztów decyduje się albo na gorszej jakości materiały, albo na samodzielny montaż. Pierwsze rozwiązanie już na samym wstępie jest złe. Gorsze materiały, to słabsza wytrzymałość, a ta gwarantuje nam szybkie problemy z awariami.

montaż ogrzewania podłogowego

montaż ogrzewania podłogowego

Na pierwszy rzut oka dużo lepszym rozwiązaniem jest montaż ogrzewania podłogowego samodzielnie. Przygotowanie podłoża, rozłożenie izolacji oraz przewodów grzewczych i późniejsze zalanie wszystkiego wylewką jastrychową nie nastręcza większych trudności. Montaż podłogówki wydaje się być tak prosty, że poradzi sobie z nim praktycznie każdy. Niestety nie jest to cała prawda. Instalacja podłogówki ma pewne etapy, których nie jest w stanie wykonać w pełni poprawnie laik budowlany. Przykładowo wykonanie prawidłowego projektu podłogówki, zapewniającego efektywność systemu w późniejszym czasie wymaga doświadczenia i znajomości zasad działania podłogówki. Dlatego też warto jest przed decyzją o samodzielnym wykonaniu części prac, zaangażować do instalacji jednego lub dwóch specjalistów.

Montaż ogrzewania podłogowego Katowice

Rozważasz montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę ogrzewania podłogowego! Nie zwlekaj!