Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Fotowoltaika Katowice

Co to jest fotowoltaika? Najprościej rzecz ujmując, jest to dziedzina nauki i przemysłu, która zajmuje się pozyskiwaniem energii słonecznej ze światła słonecznego. Na całym świecie cały czas trwają badania na ten temat i wciąż powstają nowe technologie, które umożliwiają sprawniej dokonywać tego procesu.

ogrzewanie podłogowe sandersystemJak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika odbywa się na podstawie dość prostych procesów. Promieniowanie słoneczne konwertowane jest na prąd stały. Energia wytworzona przez elektrony w ogniwach trafia następnie do falownika (inwertera), który przekształca ją w prąd zmienny. W takiej postaci, może on już zasilić cały budynek. Ewentualne nadwyżki wytworzonej energii trafiają do sieci, skąd mogą być później ponownie odebrane.

Fotowoltaika jest najbardziej wydajnym źródłem energii odnawialnej. Promieniowanie słoneczne jest dostępne na całej Ziemi, praktycznie w nieograniczonych ilościach. Panele fotowoltaiczne nie są zależne od temperatury, pory roku, wiatru ani żadnych innych czynników. Oczywiście, ich produktywność jest znacznie mniejsza, gdy nie świeci na nie bezpośrednio słońce. Jednak i temu można zaradzić kupując odpowiednio wydajny rodzaj.

Montaż fotowoltaiki

Moc paneli słonecznych zależna jest od kilku różnych czynników. Przede wszystkim od powierzchni, jaką mają zajmować. Najczęściej montuje się je na dachu, gdzie pada najwięcej bezpośredniego słońca. Jeżeli masz zamiar zamontować je na ziemi, zwróć uwagę, czy nie jest to miejsce zbyt zacienione. Z kolei instalując panele na dachu – upewnij się, że jest on odpowiednio nachylony i najlepiej zwrócony na południe.

Opłacalność paneli fotowoltaicznych

Czy fotowoltaika się opłaca? Panele słoneczne oraz ich montaż są dość drogą inwestycją. Jest to jednak koszt, który szybko się zwraca. W zamian masz dostęp do praktycznie bezpłatnej i nieograniczonej, ekologicznej energii elektrycznej. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!