Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w całym domu

Ogrzewanie podłogowe ma bardzo dużo zalet. W niektórych sytuacjach może też jednak powodować pewne trudności. Czy warto instalować ogrzewanie podłogowe w całym domu? Ta opcja wcale nie jest zarezerwowana dla domów jednorodzinnych. Sprawdzi się równie dobrze w mieszkaniach w bloku oraz kamienicy. Prywatny dom niesie ze sobą jednak większe pole do popisu i lepsze możliwości.

ogrzewanie podłogowe sandersystemPodłogówka w całym domu

Inwestycja w ogrzewanie podłogowe w całym domu może być bardzo opłacalna. Jeśli w swoim domu masz zamontowane kolektory lub panele słoneczne, podłogówka jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Zarówno elektryczna, jak i wodna wymaga mało energii. Wystarczy, że podłoga będzie nagrzana do około 30-50 stopni. Przy kolektorach i wodnej instalacji grzewczej, jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne.

Ogrzewanie podłogowe w całym domu budzi wątpliwości, jeśli chodzi o wyższe piętra. Wiele osób decyduje się na instalację podłogówki tylko na parterze. Jest to jedna, ale nie jedyna opcja. Na wyższych piętrach, lepiej może się sprawdzić elektryczne ogrzewanie. Nie oznacza to jednak, że musisz godzić się na nieestetyczne grzejniki. Suche, elektryczne ogrzewanie podłogowe w całym domu jest możliwe, a w dodatku bezawaryjne i całkowicie bezproblemowe.

Podłoga na ogrzewanie podłogowe

Na ogrzewanie podłogowe możesz kłaść dowolne pokrycie podłogi. Nie muszą to być tylko płytki. Ogrzewanie podłogowe w całym domu będzie funkcjonować równie dobrze w połączeniu z drewnem lub panelami. Najważniejsza jest przy tym odpowiednia wylewka i siła nośna podłogi. Jeśli to jest zapewnione, podłogówka może sprawnie działać w każdym pomieszczeniu. Zalety, jakie płyną z takiego rozwiązania są ogromne. To nie tylko ciepłe stopy, ale też lepsza cyrkulacja powietrza i bardziej komfortowe rozłożenie temperatury.