Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Nowoczesne ogrzewanie domu Katowice

Nowoczesne ogrzewanie domu – najważniejsze aspekty

Jeżeli chodzi o nowoczesne systemy ogrzewania domu to można tutaj z całą pewnością zaliczyć w szczególności: pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, ale też rekupercję. Pozwalają one na zaoszczędzeniu energii, jak również chronią środowisko.

Pompy ciepła

Jeśli używasz pompy ciepła jako jedynego źródła ogrzewania i chłodzenia, istnieje tylko jeden system do konserwacji i jeden system do diagnozowania i naprawy, jeśli coś pójdzie nie tak. Obniża to również całkowity koszt eksploatacji. Pompy ciepła wykorzystują energię elektryczną, ale nie zużywają paliw kopalnych do produkcji ciepła. Kiedy nie musisz polegać na piecu spalającym ropę naftową lub gaz, robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zmniejszyć zużycie paliw kopalnych. W zależności od tego, gdzie jesteś i jakie są Twoje specyficzne potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia, dzięki nowszej technologii pomp ciepła nadal można zaoszczędzić pieniądze na kosztach operacyjnych HVAC. Doświadczony wykonawca HVAC może pomóc w porównaniu opcji i dokonaniu właściwego wyboru.

Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe sandersystemOgrzewanie podłogowe zasadniczo działa poprzez przekształcenie powierzchni podłogi w gigantyczny, wydajny i niewidoczny emiter ciepła. Rury grzewcze  są instalowane pod podłogą, które nagrzewają się, aby ogrzać pomieszczenie od podstaw. Mocne, elastyczne rury są stosowane w ciepłych systemach ogrzewania podłogowego, podczas gdy są stosowane w elektrycznych systemach ogrzewania podłogowego. Ponieważ ogrzewanie podłogowe pokrywa tak dużą powierzchnię, jest w stanie wykorzystać znacznie niższe temperatury wody niż grzejniki. Pomaga to poprawić wydajność – szczególnie w przypadku pompy ciepła – a także lepiej ogrzewa pomieszczenie, ponieważ nie ma zimnych miejsc.

Rekupercja

Rekupercja to nowoczesny system grzewczy, który pozwala na zaoszczędzeniu na rachunkach. Zastosowanie takiego rozwiązania opiera się przede wszystkim na pozyskiwaniu ciepła z powietrza, które już zdążyło zostać zużyte.

Planujesz wymianę systemu ogrzewania lub jego montaż? Napisz do nas po darmową wycenę!