Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zalety ogrzewania podłogowego

 Poznaj zalety ogrzewania podłogowego

Zwracamy coraz większą uwagę na oszczędne gospodarowanie energią, ekologię i estetykę zarówno jeśli chodzi o nas samych jak i otaczające nas sprzęty i instalacje.

  • To właśnie dają nam systemy ogrzewania podłogowego. Podłogówki stają się co raz modniejsze, możemy je spotkać w łazienkach, salonach czy kuchniach, ale również w całych mieszkaniach. Oszczędności wynikające dla korzystających z ogrzewania podłogowego w domach są na pewno zauważalne – wynika to z zapewnienia nam komfortu cieplnego przez ciepłą podłogę. Jednocześnie zostaje obniżona temperatura powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu nawet o 2°C. Jeśli temperatura jest niższa, wyższa jest wilgotność względna w pomieszczeniu, co wiąże się również z lepszym samopoczuciem przebywających w nim osób. Dodatkowo podłogówka posiada zdolność do samoregulacji – im mniejsza różnica temperatur pomiędzy podłogą, a resztą pomieszczenia tym mniej energii jest potrzebne do jej ogrzania, co daje większą oszczędność. Nawet po wyłączeniu się ogrzewania przez długi czas będziemy czuli ciepło.
  • Zalety ogrzewania podłogowego Katowice

    Zalety ogrzewania podłogowego

    Ogrzewanie podłogowe w domu może być również ekologiczne, jest to możliwe poprzez podłączenie do nowoczesnych kotłów konwekcyjnych oraz kolektorów słonecznych.

  • Podłogówki są też estetycznym typem ogrzewania pomieszczeń. Całą instalacja jest ukryta pod podłogą, mamy możliwość urządzenia naszych pomieszczeń w każdy sposób bez obaw, że w którymś miejscu musimy umieścić kaloryfer. Dodatkowo unikamy zjawiska unoszenia kurzu i suchego powietrza oraz stref przegrzania.

Zalet ogrzewania podłogowego jest o wiele więcej. Do podstawowej z nich należy komfort cieplny. Ponieważ za funkcję grzejnika odpowiada cała podłoga, mamy zapewniony odpowiedni rozkład temperatury w pionie – największą temperaturę mamy przy podłodze, a im wyżej tym chłodniej.