Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Wady ogrzewania podłogowego

Popularne ogrzewanie podłogowe to jeden z częściej wykorzystywanych systemów grzewczych w nowoczesnym budownictwie. Wszechstronne zalety tego typu instalacji przyciągają potencjalnych inwestorów, a także sprawiają, iż instaluje się go w coraz większej liczbie budynków. Jednakże rozwiązanie to ma także pewne wady. Aby móc wybrać optymalne rozwiązanie dla własnego budynku, konieczne jest dokładne zorientowanie się we wszystkich możliwych argumentach za i przeciw.

Wady ogrzewania podłogowego

Do wad ogrzewania podłogowego należy zaliczyć przede wszystkim wysoki koszt zakupu instalacji podłogówki, a także jej montażu. Ogrzewanie podłogowe stanowi jeden z kosztowniejszych systemów grzewczych, jednakże koszty jej eksploatacji, w zdecydowanej większości przypadków są dużo niższe niż przy konwencjonalnych systemach. Pozwala to już po kilku latach zwrócić się kosztom, a nawet wypracowywać różnicę w stosunku do innych systemów grzewczych. Sytuacja taka wynika z systemu, w jakim pracują grzejniki. Temperatura wody w rurach grzewczych musi być niższa od temperatury w grzejnikach tradycyjnych, stąd też uzyskiwane oszczędności w wykorzystaniu paliwa grzewczego.

Wady ogrzewania tego typu, szczególnie ogrzewania wodnego to także dość duży koszt wykonania dodatkowej wylewki, w której zatapia się rury grzewcze.. Wylewka o celów ogrzewania podłogowego musi uzyskać odpowiedni stopień elastyczności co wymusza na równocześnie użycie innych mieszanek, niż standardowe, a więc co za tym idzie- droższych.

wady ogrzewania podłogowego katowice

wady ogrzewania podłogowego katowice

Wady podłogówki to również wymóg wykorzystania specjalnych materiałów podłogowych. Najlepiej współpracują z podłogówką :posadzka kamienna bądź płytki ceramiczne. Materiały te, długo utrzymują oraz stopniowo oddają nagromadzone ciepło. Jeśli jednak nie mamy ochoty kłaść posadzki na całej powierzchni którą zajmie ogrzewanie podłogowe, musimy liczyć się z zakupem specjalnych dywanów, desek lub paneli. Deski podłogowe jak również panele muszą mieć specjalne certyfikaty umożliwiające współpracę z ogrzewaniem podłogowym. Dodatkowo polecane jest także wykorzystanie legarów, pozwalających na zachowanie warstwy powietrza między rurami grzewczymi, a podłogą.

Ogrzewanie podłogowe Katowice

Pomimo swoich wad ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej wybieranym systemem grzewczym. Trudno się temu dziwić, gdyż w wielu sytuacjach jest ono opłacalne, a przede wszystkim niezwykle komfortowe i wygodne. Jeśli interesuje Cię instalacja ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie darmową wycenę ogrzewania podłogowego! Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego!