Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Układanie ogrzewania podłogowego

Poniżej znajdziesz skrócony opis sposobu montażu podłogówki w systemie suchym. Jeśli chcesz poznać szczegółowa instrukcję montażu, zgłoś się do nas, a zapewnimy Ci niezbędne wsparcie techniczne. Opisaliśmy szybkie w montażu wodne ogrzewanie podłogowe w systemie suchym.

W jaki sposób układać ogrzewanie podłogowe?

  1. W pierwszej kolejności warto postarać się o projekt ogrzewania, który będzie nam mówił jakie jest zapotrzebowanie na sposób prowadzenia i układania rur grzewczych w instalacji. Oprócz tego powinniśmy przygotować wszelkie potrzebne surowce, a także narzędzia instalacyjne. Uprzednio natomiast, jeszcze przed przystąpieniem do procesu instalacyjnego, pamiętajmy do wyrównaniu podłoża.
  2.  Z takim przygotowaniem możemy przystąpić do wykonywania montażu podłogówki we wcześniej określonym systemie. Na tym etapie przystąpić należy do ułożenia taśmy brzegowej oraz odpowiednich profili wykonanych z włókna szklanego w celu odpowiedniej dylatacji. Elementy te mają dodatkowa funkcję, jaką jest wygłuszenie pomieszczenia.

    Układanie podłogówki Katowice

    Układanie podłogówki Katowice

  3. Kolejnym krokiem instalacji ogrzewania podłogowego jest ułożenie profili systemowych (np. specjalnie tłoczonych paneli styropianowych z wyznaczonymi miejscami na ułożenie orurowania). W zależności od zapotrzebowania konkretnej przestrzeni ogrzewanej podłogówką, profile te mogą posiadać różna grubość, a także ich wyżłobienia mogą być mniejsze lub większe – w zależności od średnicy instalowanych rur grzewczych.
  4. W tym rodzaju zabudowy ogrzewania podłogowego elementem uzupełniającym są również aluminiowe profile, w których umieszczone zostaną rury grzewcze. Profile transmisyjne układane na styropianie pozwalają na równomierne rozprowadzanie ciepła po powierzchni całej podłogi.
  5. W tak dopasowane profile aluminiowe układamy następnie rury. Dodatkowym ułatwieniem będzie wykorzystanie specjalnego rozwijaka pomagającego w rozwijaniu rur grzewczych. Najprostszym sposobem „wciskania” rur do omega-kształtnych miejsc w profilach będzie dogniatanie ich nogą.
  6. Tak zainstalowany system podłączamy do rozdzielacza. Pamiętajmy również o przetestowaniu całej instalacji. Przeprowadźmy próby szczelności i ciśnienia, przepłuczmy też rurociąg. Warto również zainwestować na tym etapie w podłączenie elementów sterującym całym ogrzewaniem. Możemy już spokojnie przystąpić do układania właściwej warstwy podłogi.

Poniżej znajdziesz film na serwisie YouTube, w którym ukazano układanie podłogówkę w podobnym systemie:

Układanie ogrzewania podłogowego w Katowicach i okolicach

Jeśli poszukujesz profesjonalnej ekipy montażowej w Katowicach, najbliższych okolicach miasta, reszcie województwa śląskiego, a także dowolnym zakątku Polski, świetnie trafiłeś. Nasi instalatorzy ogrzewania podłogowego w zabudowie mokrej i suchej są do Twojej dyspozycji. Możesz również zamówić kompletny system instalacyjny do samodzielnego montażu krok po kroku.


Zapraszamy też do sprawdzenia innych wpisów przez nas udostępnionych: zalety ogrzewania podłogowego, jak zrobić podłogówkę.