Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Program Czyste Powietrze

Co ma na celu program Czyste Powietrze i kto może z niego skorzystać? Ta inicjatywa obejmuje swoim działaniem teren całej Polski. Powstała, aby maksymalnie ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Wolnostojące domy rodzinne wykorzystujące przestarzałe źródła ciepła i słabej jakości paliwo są ogromnym zagrożeniem dla środowiska i powietrza, którym oddychasz Ty i Twoje dzieci. Mając to na uwadze, program Czyste Powietrze dofinansowuje wymianę starych i źle działających systemów ogrzewania.

Na co można otrzymać dotację?

Zgłaszając się do tej inicjatywy, zdobywasz niepowtarzalną szansę na poprawę efektywności energetycznej swojego domu, a nawet montaż odnawialnych źródeł energii. Dzięki programowi Czyste Powietrze, możesz po obniżonej cenie kupić i zainstalować panele fotowoltaiczne, które dostarczą Ci czystą i prawie bezpłatną energię elektryczną.

ogrzewanie podłogowe czyste powietrze

 

Pieniądze z tej dotacji może dostać praktycznie każdy. Musisz być tylko właścicielem lub współwłaścicielem jednorodzinnego domu mieszkalnego. Dofinansowanie dostaną też posiadacze lokali mieszkalnych w budynkach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program Czyste Powietrze podzielony jest na dwie części – podstawowy i podwyższony poziom dofinansowania. Bez względu na to, na który próg się zakwalifikujesz, możesz dostać maksymalnie do 50% wydanych przez Ciebie kwalifikowanych kosztów. Kwota ta nie może jednak przekroczyć 5000 zł.

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze organizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski o dotację należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który swoim zakresem działań obejmuje województwo, w którym znajduje się budynek kwalifikujący się do modernizacji.