Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie gazowe podłogowe

Ogrzewanie budynku mieszkalnego, czy to mieszkania czy domu wolnostojącego to spory problem i bardzo ważna decyzja. Od rodzaju kotła i wyboru materiału grzewczego zależą późniejsze koszty eksploatacyjne całego systemu grzewczego. Rodzaje systemów grzewczych uzależnione są w dużej mierze od rodzaju materiału wykorzystywanego do uzyskania ciepła. Do najpopularniejszych materiałów grzewczych w Polsce należy drewno opałowe. Stąd tez niezwykła popularność kotłów na drewno wśród instalacji grzewczych.

Zalety gazowego ogrzewania domu

W ostatnich kilku latach w związku z coraz bardziej restrykcyjnymi przepisami krajowymi i unijnymi związanymi z ochroną środowiska tradycyjne kotły grzewcze na drewno lub węgiel są zastępowane ogrzewaniem gazowym i piecami na gaz. Ogrzewanie domu gazem ma liczne zalety, wśród których znajduje się wysoka estetyka tego typu ogrzewania, szczególnie jeśli jest to podłogówka na gaz, ponadto mała awaryjność systemu oraz duży komfort obsługi, która w praktyce sprowadza się do corocznego przeglądu.

Ogrzewanie gazowe podłogowe pozwala na ochronę środowiska i ograniczenie produkcji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery. Jest to szczególnie istotne w miastach, gdzie smog staje się coraz bardziej dokuczliwym problemem, a stare piece tylko pogłębiają krytyczny stan powietrza.

Ogrzewanie podłogowe Katowice

Ogrzewanie podłogowe Katowice

Największą wadą ogrzewania gazem jest jego wysoka cena. Jednakże problem ten wydaje się rozwiązywać ogrzewanie gazowe podłogowe. Podłogówka gazowa pracuje na dużo niższej temperaturze niż standardowe piece na drewno czy węgiel. Pozwala to na ograniczenie zużycia tego surowca. Podłogówka z instalacji gazowej cechuje się ponadto, podobnie jak inne instalacje gazowe, bardzo małą awaryjnością oraz sporym komfortem użytkowania. Wyeliminowanie grzejników, podnosi estetykę pomieszczeń, a brak konieczności składowania surowca, eliminuje konieczność posiadania kotłowi czy dodatkowych budynków do składowania drewna czy węgla. Usuwa też konieczność dokuczliwego magazynowania i przygotowywania surowca. Dlatego tak wiele osób decyduje się na założenie ogrzewania gazowego, zdecydowanie przekładając własną wygodę i oszczędność czasu, nad oszczędnością pieniędzy, zwłaszcza, że w przypadku podłogówki na gaz koszty i tak są zdecydowanie niższe. Jeśli jesteś zainteresowany ogrzewaniem podłogowym, to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową wycenę ogrzewania podłogowego i fachowe doradztwo!

Zobacz również: dofinansowanie na fotowoltaikę, rodzaje pomp ciepła.