Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Montaż pomp ciepła w Katowicach

Pompy ciepła są bardzo nowoczesnymi urządzeniami. Ich popularność nieustannie wzrasta. Pompy ciepła są podobne do instalacji centralnego ogrzewania, ale różnią się źródłem, z którego czerpana jest energia do danej pompy. Pompy ogrzewają pomieszczenia oraz wodę. Pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu lub powietrza poza budynkiem i dostarcza je do ogrzewanego pomieszczenia. Pompy ciepła mogą być typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Urządzenia są proste i niedrogie, a ich instalacja przebiega szybko. Ceny węgla i gazu rosną, dlatego też pompy ciepła są coraz popularniejsze i sprawdzają się naprawdę doskonale. Hybrydowe pompy ciepła łączą różnorodne rozwiązania.

Montaż wykona specjalista

Firmy sprzedające pompy ciepła oferują także montaż takich urządzeń. Montaż pompy ciepła jest bardzo łatwy. Solidny montaż pomp ciepła wykonuje instalator pompy ciepła zatrudniony w firmie dostarczających takie urządzenia. Montaż urządzenia służącego do pogrzewania wody trwa około 5 dni.

Zalety pomp ciepła są wielorakie

Pompy ciepła są:

* energooszczędne

* bezpieczne

* niedrogie – ciepło pobierane z otoczenia. Roczny koszt ogrzewania domu o powierzchni ok. 150 metrów kwadratowych wynosi ok. 2200 złotych. Jest to naprawdę niewysoka kwota, która jest możliwa do pokrycia przez każdego.

* łatwe do użytkowania, bardzo rzadko ulegają awariom i nie wymagają bardzo drogich napraw

* ekologia, ponieważ pompy nie emitują wcale lub niewiele dwutlenku węgla, dzięki czemu środowisko naturalne nie cierpi i nie jest dodatkowo zanieczyszczane

* przyjazne środowisku i sprawdzają się przez wiele lat

* odpowiednie także do chłodzenia domów

Montaż pomp ciepła Katowice

Czy warto mieć pompę ciepła? Zdecydowanie tak, ponieważ są one mocne, solidne, dobrej jakości. Taka pompa jest prawdziwym skarbem w każdym domu. :Lepsza od pieca węglowego, elektrycznego czy też gazowego. Pompa ciepła to nowoczesne, niedrogie oraz efektywne rozwiązanie.  Nie są to urządzenia nowe, w Polsce są stosowane już od 20 lat, nie ulegają awariom zbyt często, działają bez zarzutów.

Mieszkasz w Katowicach lub innym miejscu na Śląsku i rozważasz montaż pompy ciepła? Poznaj naszą ofertę i zapytaj o darmową wycenę!