Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie

Ogrzewanie podłogowe to wygodne, komfortowe i estetyczne rozwiązanie grzewcze, ma jednak kilka wad, które sprawiają, że nie wszędzie sprawdzi się jako niezawodna instalacja grzewcza. Najlepsze parametry i największe korzyści zapewnia ogrzewanie podłogowe w nowych budynkach mieszkalnych, gdzie już na etapie planów można bez większych problemów wdrożyć rozwiązania przygotowane bezpośrednio pod podłogówkę. Chodzi tu nie tylko o dobór odpowiedniego źródła ciepła, ale także o przygotowanie podłoża i uwzględnienie w planach domu kilku centymetrów z wysokości pomieszczenia, jakie zabierze podłogówka.

Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie

Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie w starym budownictwie ma największy sens w momencie gdy wymiana dotyczy całej instalacji grzewczej. Jeśli planujemy wprowadzenie ogrzewania podłogowego jako fragmentu mającego współpracować ze starym centralnym ogrzewaniem powinniśmy dobrze to przemyśleć i skorzystać z pomocy specjalistów. Źle połączone systemy grzewcze, w dodatku tak różne od siebie jak podłogówka i tradycyjne centralne ogrzewanie to potencjalne kłopoty w przyszłości. Zwiększa się znacznie ryzyko awarii, tak w samym centralnym ogrzewaniu jak i w podłogówce, ale także ani jeden, ani drugi system nie będzie mógł pracować w pełni efektywnie. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zdecydowanie się na jeden lub drugi system.

montaz-podlogowki-przy-remoncie

Montaż podłogówki

Montaż ogrzewania podłogowego przy remoncie to bardziej skomplikowane przedsięwzięcie niż montaż analogicznej instalacji w nowym domu, jednakże jest ono jak najbardziej wykonalne. Należy liczyć się z pewnymi utrudnieniami, ale remonty w już użytkowanych budynkach z zasady sprawiają więcej problemów. Nie jest to jednak podstawa do rezygnacji z pomysłu założenia podłogówki. Ogrzewanie podłogowe w starszym budynku może jak najbardziej prawidłowo funkcjonować i przynosić korzyści, warunkiem jest tylko i wyłącznie odpowiedni projekt i fachowe wykonanie.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego? Napisz do nas po darmową wycenę!