Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Instalacje podłogowe Katowice

Jednym z popularniejszych systemów grzewczych są obecnie różnego typu instalacje podłogowe. Ogrzewanie podłogowe wykorzystuje się obecnie zarówno w budownictwie nowoczesnym, jaki przy remontach starych budynków mieszkaniowych. Instalacje podłogowe to część powierzchniowych systemów grzewczych, do których poza popularną podłogówką zalicza się również ogrzewanie ścienne i sufitowe. Na rynku budowlanym spotkamy także różne rodzaje samego ogrzewania podłogowego. Generalną różnica przy poszczególnych typach jest rodzaj wykorzystywanego czynnika grzewczego. Najpopularniejsze typy instalacji podłogowych to ogrzewanie wodne, które kusi inwestorów dobrą ceną oraz łatwością obsługi. Innym rodzajem ogrzewania płaszczyznowego jest podłogówka elektryczna. Ta z kolei także ma swoje niepodważalne zalety.

Jaką podłogówkę wybrać?

Wybór między ogrzewaniem wodnym i elektrycznym to podstawowa decyzja, jaką musi podjąc inwestor przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych czy budowlanych. Poszczególne typu instalacji różnią się od siebie tak znacznie, iż decyzja o ich założeniu musi być podjęta bardzo wcześnie.

instalacje podłogowe katowice

Ogrzewanie podłogowe wodne a elektryczne

Instalacja wodna wymaga sporej ilości miejsca. Przy jej instalacji trzeba brać pod uwagę, że w całości będzie zatapiana w wylewce jastrychowej, co zabierze dodatkowe centymetry podłogi, a w zamian dorzuci kilogramy wagi, np. dla stropów. Z tego też względu nie zawsze, szczególnie przy starszych budynkach lub w blokach, jej położenie może okazać się niemożliwe. W takim wypadku można rozważyć założenia instalacji elektrycznej, której cienkie maty grzewcze nie wymagają grubej warstwy wylewki i odpowiadają nośności większości stropów. Niestety ogrzewanie systemem połogowym związanym z poborem energii elektrycznej jest kosztowne. Koszty eksploatacji takiego systemu na całości podłóg w przeciętnym metrażu mogą być horrendalne, stąd też dość powszechna praktyka montowania ogrzewania elektrycznego jedynie w niewielkich pomieszczeniach, takich jak łazienki czy wiatrołapy.

Instalacje podłogowe Katowice

To, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać jest więc w dużym stopniu uzależnione nie tylko od subiektywnego wyboru inwestora, ale od jego możliwości finansowych, jak również stanu i możliwości technicznych budynku. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego w Katowicach lub na terenie Śląska, to skontaktuj się z nami! Wypełnij formularz kontaktowy a otrzymasz zupełnie darmową wycenę systemu podłogówki!