Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Dotacja na panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika dla domu może wydawać się drogą inwestycją, szczególnie dla osób prywatnych. Co prawda wydatek instalacji błyskawicznie się zwraca, natomiast instalacja fotowoltaiczna pozwoli zdecydowanie zaoszczędzić w długiej perspektywie, natomiast należałoby skorzystać z możliwości zmniejszenia kosztów. Decydując się na panele fotowoltaiczne, można otrzymać dotacje do fotowoltaiki w wielkości choćby 5000 zł. Należałoby więc wiedzieć, czy naprawdę należałoby zdecydować się na fotowoltaikę oraz przede wszystkim co powinniśmy zrobić, aby została nam przyznana dotacja na panele fotowoltaiczne?

dotacja-na-fotowoltaikeFotowoltaika – na czym to polega?

Jeszcze więcej mówi się o tejże formie uzyskiwania energii elektrycznej. Na czym polega fotowoltaika, jak funkcjonuje? Dokładnie można wytłumaczyć to tak, iż energia słoneczna przetwarzana jest w energię elektryczną dzięki profesjonalnym panelom. W ogniwach fotowoltaicznych energia słoneczna przetwarzana jest w prąd stały. Ogniwa łączą się w elementy, jakie wchodzą w skład panelu fotowoltaicznego, umocowanego na budowie wsporczej. Na szczęście nie musimy sami finansować całej inwestycji, ponieważ jak wspomniano już powyżej, obecnie przyznawane są różnego rodzaju dotacje na fotowoltaikę.

Jak przyłączyć panele fotowoltaiczne?

Dofinansowanie na fotowoltaikę w ramach projektu „Mój prąd” przypada osobom fizycznym, jakie mają zawartą umowę wszechstronną z zakładem energetycznym. Nie ma znaczenia, gdzie została umieszczona ich instalacja (na budynku mieszkalnym, przemysłowym, terenie). Istotne jest, by była podłączona poprzez operatora sieci rozdzielczej do licznika dwukierunkowego, natomiast energia wychodząca z instalacji fotowoltaicznej służyła celom mieszkaniowym. O dotację do fotowoltaiki nie można się ubiegać, jeżeli dom jest jeszcze w budowie oraz ma przyłącze zastępcze na czas prowadzenia prac.

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych? Napisz do nas po darmową wycenę!