Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Cena podłogówki Katowice

Ogrzewanie podłogowe stanowi obecnie jedną z droższych, ale i jednocześnie popularniejszych form na stworzenie instalacji podłogowej w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Cena podłogówki jest uzależniona od wielu czynników ale do głównych należy przede wszystkim typ ogrzewania podłogowego na który zdecyduje się inwestor. Dużo droższe, zarówno w zakupie, jak i późniejszej eksploatacji są systemy podłogowe elektryczne. Tańszą opcję stanowi podłogówka wodna, jednakże oba rozwiązania płaszczyznowe są kosztowniejsze niż montaż tradycyjnego centralnego ogrzewania.

Zalety podłogówki

Koszt podłogówki jest wysoki, ale mimo tego wielu inwestorów chętnie decyduje się na ten typ ogrzewania. Wpływ na taką sytuacje mają wszechstronne korzyści, jakich uzyskanie umożliwia zamontowanie ogrzewania podłogowego. Cena ogrzewania podłogowego, mimo że wysoka, jednocześnie jest niwelowana przez możliwość zapewnienia znaczącej ulgi osobom cierpiącym na alergie, poprzez ograniczenie zjawiska konwekcji ciepła oraz astmatykom, poprzez utrzymywanie stałego poziomu naturalnej wilgotności.

cena podłogówki katowice

cena podłogówki katowice

Dla wielu osób koszty zakupu i montażu podłogówki znacznie wynagradza także wysoki komfort cieplny, zbliżony bardzo mocno do naturalnego odczuwania i rozkładu temperatury ciała człowieka. Nie bez znaczenia pozostają także możliwości podłogówki w likwidowania siedlisk bakterii, pleśni, grzybów czy drobnoustrojów, jakie pojawiają się w wilgotnych i trudno dostępnych miejscach w domu.

Koszt ogrzewania podłogowego może być ponadto systematycznie odrabiany. Koszty eksploatacji podłogówki są niskie, głównie z uwagi na niższe temperatury pracy czynnika grzewczego, ale i bardzo dużą powierzchnię grzewczą. Sprawia to, iż początkowa cena podłogówki może być obniżona o późniejsze możliwości osiągnięcia całkiem sporej stopy zwrotu.

Cena podłogówki Katowice

Jeśli zastanawiasz się ile wyniesie koszt instalacji ogrzewania podłogowego w Twoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę!