Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w starym domu

Myślisz, że ogrzewanie podłogowe w starym domu nie jest możliwe? Mylisz się! Podłogówka wcale nie jest zarezerwowana tylko dla domów stawianych w nowym budownictwie. To także świetne narzędzie do unowocześnienia ogrzewania w starym domu. Jeżeli jesteś właśnie przed remontem, warto się tym zainteresować. Instalacja podłogowa może oznaczać dla ciebie spore oszczędności w skali roku.

ogrzewanie podłogowe w starym domuMontaż ogrzewania podłogowego w starym domu

Decydując się na ogrzewanie podłogowe w starym domu, musisz upewnić się, że strop wytrzyma takie dodatkowe obciążenie. W przypadku instalacji wodnej, jest to naprawdę spora waga. Być może będzie on wymagał gruntownej przebudowy lub wprowadzenia wzmocnienia. Jeśli to okaże się niemożliwe lub przekraczające twój budżet – pozostaje jeszcze instalacja elektryczna. Jest ona znacznie lżejsza i bezproblemowa w instalacji.

Musisz też wziąć pod uwagę wysokości pomieszczeń. Mokra podłogówka znacznie podnosi poziom podłogi. Jeżeli sufit i tak jest już dość nisko, może okazać się to problematyczne. Elektryczne ogrzewanie podłogowe w starym domu nie powoduje takich problemów. Maty lub folie grzewcze są cieniutkie i można położyć je praktycznie pod każdą podłogą. Ich jedyną wadą jest nieco większy koszt niż w przypadku instalacji wodnej.

Podłogówka w starym domu – wycena

Ogrzewanie podłogowe w starym domu ma sens tylko wtedy, gdy budynek ma dobrą izolację. Co prawda, w tych czasach rzadko zdarzają się szczególnie mroźne zimy. Jednak bez odpowiedniego ocieplenia, podłogówka okaże się mało efektywna, a więc też bardzo kosztowna. Jeśli spełnisz wszystkie powyższe warunki, ogrzewanie podłogowe w starym domu będzie jak najbardziej możliwe. Nie czekaj dłużej – zainwestuj w podłogówkę. Polepszysz w ten sposób komfort życia wszystkich mieszkańców swojego domu – i zredukujesz koszty ogrzewania. Napisz do nas i otrzymaj darmową wycenę!