Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w nowym domu

Ogrzewanie podłogowe w nowym domu to atrakcyjna opcja grzewcza, na którą decyduje się coraz więcej Polaków. Wiąże się to z licznymi korzyściami. Jest to przede wszystkim ogromny komfort użytkowania, jak i niższy koszt eksploatacji niż w przypadku grzejników. Co prawda montaż jest bardziej skomplikowany i kosztowniejszy, ale plusy często przeważają minusy. Luksus ciepłej podłogi i komfortowego rozłożenia temperatury powietrza nie może równać się z niczym innym. Niektórzy decydują się na takie rozwiązanie ze względów zdrowotnych – łagodniejsza cyrkulacja powietrza sprawia, że mniej kurzu unosi się w powietrzu, co jest korzystne dla alergików.

ogrzewanie podłogowe w nowym domuPodłogówka w nowym domu

Ogrzewanie podłogowe w nowym domu można wykonać na dwa sposoby. Aktualnie dostępna jest technologia sucha i mokra. Ta pierwsza używa energii elektrycznej do stosunkowo szybkiego i równomiernego ogrzania podłogi. Druga wykorzystuje ciepło nagrzanej wody. Jak możesz się domyślić, wodne ogrzewanie podłogowe w nowym domu wymaga więcej pracy przy rozplanowaniu i montażu rur. Z kolei elektryczna podłogówka wymaga zakupu droższej technologii; także jej koszt eksploatacji może być większy.

Jeśli decydujesz się na ogrzewanie podłogowe w nowym domu, warto zrobić je w całym budynku. Układ mieszany z podłogówką i grzejnikami jest możliwy, lecz jest bardziej skomplikowany i konsekwentnie droższy. Może więc okazać się, że jeszcze na etapie projektu lub budowy będziesz musiał dokonać pewnych zmian w konstrukcji podłóg. Strop musi być na tyle wytrzymały, żeby bez problemu unieść dodatkowe obciążenie podłogówki. Jest to szczególnie istotne w przypadku ciężkiego ogrzewania wodnego. Mimo to, ogrzewanie podłogowe w nowym domu może okazać się świetną decyzją – komfortową i ekonomiczną.

Szukasz ogrzewania podłogowego? Napisz do nas po darmową wycenę!