Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Łuk do ogrzewania

Łuk wykonany z tworzywa do kształtowania kąta 90º na rurze

Podstawową funkcją łuku prowadzącego jest zapewnienie bezpiecznego wyprowadzenia rury grzejnej do szafki rozdzielczej. Może to odbywać się na płaszczyźnie pionowej lub też poziomej. Miejsce zgięcia rury jest usztywnione, rura nie łamie się, całość instalacji jest bardziej stabilna. Ten rodzaj łuku do usztywniani rur ogrzewania płaszczyznowego wykonany jest z poliamidu z włóknami szklanymi.

Łuk do rury ogrzewania podłogowego

Łuk do rury ogrzewania podłogowego

Zakres temperatur, w jakich może pracować omawiany plastikowy łuk prowadzący – od 0 do 65º C. Łuki świetnie sprawdzają się w przypadku wyprowadzania rur grzewczych niskotemperaturowych systemów, jak na przykład podłogówka. Dodatkowe umocnienie na łuku tym bardziej stabilizuje zagięty fragment rury. To samo dotyczy domieszki włokiem szklanych, dzięki którym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo pękania, łamania i zgniatania się łuków.

Łuki do usztywniania rur dostępne są w wymiarach:

  • od 10 do 12 mm średnicy – o wymiarach 70 mm (ramiona łuku) x 11 mm (szerokość rynienki prowadzącej rurę) x 22 mm (jej wysokość);
  • od 14 do 18 mm średnicy – o wymiarach 125 mm x 17 mm x 25 mm;
  • od 20 do 22 mm średnicy – o wymiarach 140 mm x 20 mm x 39 mm;
  • 25 mm średnicy – o wymiarach 150 mm x 23 mm x 34 mm;
  • od 32 do 35 mm średnicy – o wymiarach 225 mm x 33,5 mm x 45 mm;

Zamów plastikowy łuk prowadzący

Już teraz skontaktuj się z naszym biurem i zapytaj o wyżej opisany produkt. Polecamy również inne akcesoria wspierające profesjonalny oraz amatorski montaż ogrzewania podłogowego w domach jednorodzinnych, mieszkaniach czy też innych budynkach. Jeśli poszukujesz ekipy montażowej, zgłoś się do nas. Oferujemy również darmową wycenę ogrzewania.

Inne tematy godne uwagi, które poruszamy: inteligentny dom, jak zrobić ogrzewanie podłogowe i in.